2 edycja

POLSKA – UKRAINA 2023

SOPOT, HOTEL HAFFNER*****
19-20 października 2023r.

calendar_today
0 dni
do konferencji
20
partnerów
160
uczestników

W maju ubiegłego roku w hotelu ARCHE w Gdańsku spotkało się ponad 160 przedstawicieli polskich i ukraińskich firm z sektora logistycznego, przewoźników drogowych i kolejowych, operatorów terminali logistycznych, Krajowej Administracji Skarbowej, służb weterynaryjnych, polskiej ukraińskiej administracji publicznej, przedstawicieli ukraińskich eksporterów. Podczas debat i rozmów kuluarowych omówiono najważniejsze problemy jakie inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała w gospodarce tego kraju i światowych łańcuchach logistycznych. „Spotkanie” było okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych między przedsiębiorstwami z obu krajów a także wypracowania pilnie potrzebnych rozwiązań kryzysu gospodarczego, który jest skutkiem rosyjskiej inwazji.

Uruchomienie nowych łańcuchów logistycznych dla handlu zagranicznego Ukrainy jest pilnym zadaniem koniecznym dla zapewnienia stabilności gospodarczej tego kraju oraz światowego bezpieczeństwa żywnościowego. Polska branża logistyczna już włączyła się w ten proces, ale niezbędny jest międzynarodowy wysiłek i zaangażowanie władz publicznych oraz Unii Europejskiej aby zminimalizować ryzyko inwestycyjne. Taki wniosek wypłynął z debat, które odbyły się podczas I edycji „Spotkania Biznesowego Polska — Ukraina” zorganizowanego wspólnie przez redakcję IntermodalNews.pl, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oraz miasto Lwów w roku 2022.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w drugiej edycji Spotkania Biznesowego Polska – Ukraina, które odbędzie się w terminie 19-20 października 2023r. w Sopocie.  Wojna na Ukrainie trwa nadal, pojawiły się nowe problemy i nowe wyzwania z którymi trzeba się zmierzyć. Spotkanie będzie okazją nie tylko do dyskusji i pracy nad niezbędnymi rozwiązaniami ale będzie można również dokonać oceny funkcjonowania łańcuchów logistycznych od początku rosyjskiej inwazji. Tematami, które również poruszymy podczas spotkania, będą kwestie funkcjonowania gospodarki i łańcuchów logistycznych po zakończeniu konfliktu oraz odbudowa ukraińskiej gospodarki.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

 

Organizatorami konferencji są INTERMODAL NEWS Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Lokalizacja

Konferencja odbędzie się w Hotelu Haffner ***** przy ul. J. J. Haffnera 59 w Sopocie. Hotel oferuje najwyższy standard usług oraz wyjątkową atmosferę. Zapewnia również doświadczenie i odpowiednie zaplecze dla organizacji wydarzeń biznesowych.

Wizyty studyjne

Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję udziału w wizycie studyjnej, która odbędzie się w obiektach zlokalizowanych w Porcie Gdańsk.

Uczestnicy

W Spotkaniu Biznesowym Polska — Ukraina wezmą udział przedstawiciele firm polskich i ukraińskich: kolei, terminali przeładunkowych, firm transportowych, spedytorów, importerów, a także administracji rządowej, skarbowej i samorządowej oraz służb.

Interesujące debaty i prezentacje

Na konferencję złożą się prelekcje oraz debaty panelowe Nieodłącznym elementem spotkania są otwarte dyskusje dające możliwość zdobycia praktycznych kompetencji.