Logistics Business Days in Port Koper / Luka Koper
24 – 25 kwietnia 2024

Grand Hotel Bernardin ***** / Portorož, Słowenia

calendar_today
0 dni
do konferencji
11
partnerów
120
uczestników

Modernizacja infrastruktury kolejowej wzdłuż korytarza transportowego północ — południe spowodowała, że Port Koper zaczął obsługiwać również potoki ładunków wysyłane do i z Polski. W ostatnich latach uruchomione zostały połączenie intermodalne między słoweńskim portem a terminalami przeładunkowymi w południowej Polsce umożliwiające skomunikowanie z portami w Gdyni i Gdański. W ten sposób powstał kolejowy korytarz Bałtyk – Adriatyk a Koper i polskie porty stały się częścią łańcuchów logistycznych łączących Europę Północną z Europą Południową, Bliskim Wschodem, Afryką i Azją. Rozwój tego korytarza i współpraca w ramach Trójmorza jest dużą szansą na rozwój portu Koper i polskiej branży logistycznej.

Port Koper w ostatnich latach odnotował duży wzrost przeładunków, a dzięki modernizacji i rozbudowie infrastruktury na Korytarzu Bałtyk  – Adriatyk, stał się atrakcyjnym oknem na świat również dla polskich przedsiębiorców.  Jakie perspektywy biznesowe otwierają się dla polskiej branży logistycznej dzięki możliwości współpracy z adriatyckim portem, to pytanie na które będziemy chcieli odpowiedzieć podczas międzynarodowej konferencji na którą zapraszają INTERMODAL NEWS sp. z o. o.  i spółka Luka Koper w dniach 24-25 kwietnia 2024 r. w słoweńskim mieście Portorož.

 

 

Unikatowa lokalizacja

Portorož to największy słoweński kurort. Obok Kopru, Piranu i Izoli - jest jedną z czterech największych miejscowości Słoweńskiego wybrzeża. Sami Słoweńcy mówią o nim żartobliwie, że to słoweńskie „Las Vegas”. Konferencja odbędzie się w hotelu Grand Hotel Bernardin ***** położonym nad brzegiem morza.

Wizyta studyjna

Wizyta studyjna odbędzie się drugiego dnia konferencji. W jej ramach będziemy mieli możliwość odwiedzić wybrane terminale działające w ramach Portu Koper i zapoznać się z ich specyfiką oraz możliwościami.

Doborowe grono uczestników

Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom firm zainteresowanych możliwościami jakie korytarz Bałtyk - Adriatyk otwiera dla polskiego sektora TSL i załadowców ładunków. W konferencji wezmą udział uczestnicy z przedsiębiorstw, które już aktywnie współpracują z Portem Koper oraz firm, które dopiero oceniają perspektywy takiej współpracy.

Networking

Networking to nawiązywanie relacji biznesowych w celu współpracy oraz wymiany wiedzy i umiejętności. Jest to nieodzowny element każdej organizowanej przez nas imprezy branżowej. Wyjeżdżając z Konferencji będziesz bogatszy/a o nową wiedzę i nowe znajomości w branży transportu intermodalnego, przydatne w rozwijaniu Twojego biznesu.

Interesujące debaty

Powstanie intermodalnego korytarza północ — południe, zmienia geografię łańcuchów dostaw w regionie Europy Środkowej. Jakie są skutki tych zmian? Jakie nowe możliwości otwierają się dla polskiego sektora TSL i załadowców ładunków? Jaka będzie przyszłość korytarza Bałtyk - Adriatyk — to niektóre z pytań na które odpowiedzi udzielą goście polsko-słoweńskiej konferencji, na którą zapraszamy Państwa już dzisiaj.